Zengin Adama Ders Veren Fakir Çocukİnsanlara hep üstten bakan ve zenginliği ile övünen bir adamın başından geçen ve ibretlerle dolu yaşanmış bir olaydır. Sonuna kadar sabırla okumanız ve paylaşmanızı öneririz.

İnsanlara hep üstten bakan ve zenginliği ile övünen bir adamın hikayesi bu . İşe alacağı insanları karakterlerin çok nasıl göründüklerine göre seçiyordu. Yani önyargısını siz düşünün.


Yine her zamanki gibi bir iş görüşmesi için yola çıkmıştı . Yanında bir koruması ve şoförü ile bir şirketin ihalesini satın almaya gidiyorlardı. Daha biraz vakit olduğunda yürüyüş yapmak istediler.

Daha sonra zengin adam şirket binasına girip toplantı odasında beklerken cüzdanının yanında olmadığını farkediyor. Yanındaki adamın araca bakmalarını ve cüzdanın orada olabileceğini söyledi.


Araç baştan aşağı arandı ancak cüzdan orada yoktu . Aslında içindeki paranın önemi yok ancak birkaç kart ve önemli bilgilerin olduğu hafıza kartı cüzdanda olduğundan zengin adam endişe ediyordu.

Cüzdanın içerisinde telefon numarası bulunduğundan bulan kişi belki onu sahibine ulaştırabilirdi. Ancak içinde fazla para olduğundan bunu birçok kişi yapmayabilir.


Zaten çoğu kişi de geri gelmesinin zor olduğunu söylüyordu. Ama zengin adam bir umut onu bekleyeceğini ve yola yarın çıkacağını dile getirdi. Cüzdan adamın yürüyüş yaptığı parkın içinde otların arasında düşmüştü.

Tüm gece kimse onu farketmedi. Sabah olduğunda okula giden fakir bir çocuk cüzdanı buldu. İçinde de fazlaca bir para olduğunu gördü. Yanındaki arkadaşı paraları harcamayı teklif etse de o bunu yapmak istemiyordu.


Cüzdanı çantasına koydu ve okul sonrası sahibi bulmak için uğraşacaktı. Fakir çocuk iyi niyetine karşılık başına geleceklerden habersiz bir şekilde bulduğu cüzdanla birlikte okula gitti.

Yazının devamını okumak için görsele t.klayarak ilerleyiniz.