Yaşlı ve Zengin Adamın Genç Eşi!Anlatacağım bu olaylar ismini değiştirerek vereceğim milyoner bir beyefendinin evinde hizmetçi olarak çalıştığım zamanlarda gerçekleşmiştir.

Olaylara ve yaşananlara bizzat ya şahit oldum ya da kesin yerlerden öğrenmiş oldum. Her şeyin sonunda yaşanan şeyse muhteşem bir şeydi.


Bu ibretlik ve garip hikâye iki sence önce yaşandı. Ben o zamanlar henüz olayın şokundan kurtulamadığım için yazıp da anlatamadım insanlara.

Ama şimdi her şeyi anlatabilirim.
Hasan Bey oldukça zengin bir iş insanıydı. Fakat artık çok yaşlanmıştı. Karısı ondan çok gençti. Aralarında yaş olarak büyük bir uyumsuzluk vardı.


Hasan Bey nasıl olur da kendisinden bu kadar yaş küçük birisiyle evlenmiştir aklım halan bile almaz. Evliliğe nasıl ikna olmuştur kimse bilmez.

Hasan Bey’in bir ayağı çukurda sayılırdı. Her gün onlarca ilaç kullanıyordu. Sabahtan akşama kadar durmadan öksürüyor bazen bu yüzden işe bile gidemiyordu. Şirketi bu yüzden ortakları yönetiyordu.


Benim tanık olduğum ilk olay o çok hasta olduğu günlerde meydana gelmişti. Sabah kahvaltılarını ederlerken Hasan Bey gene çok kötü öksürüyor neredeyse nefes bile alamıyordu.

Buna karşın karısı Züleyha Hanım yerinden bile kıpramıyor, kahvaltısını afiyetle yapıyordu. Uzaktan görünce benim ile içim acıyordu Hasan Bey’e.

Ama hizmetçiydim ben evin hanımı izin vermeden bir bardak su bile veremezdim.

Yine öyle günlerden birisinde tuvaletin lağım borusu bozulmuştu. Züleyha Hanım ağzında sigara evin içinde geziyor, dergilerden alışverişe çıkınca alacağı şeyleri seçiyordu.


Koku öylesine dolmuştu ki eve dayanmak çok zordu. Hasan Bey karısına kokunun sebebini sorduğunda karısı kendisine gelmişti.

Züleyha Hanım beni yanına çağırmış hemen bir tamirci çağırmamı söylemişti.
Evet bütün yaşananları başlatan şey benim ettiğim telefondur.


Telefonu elime alıp numarayı çevirmiştim. Her şey ilk alo’dan sonra bambaşka bir hale bürünecekti ve biz bunu bilmiyorduk.

Yazının devamını okumak için görsele t.klayınız