Sekreteriyle Karısını Aldatan İş Adamının İbretlik HaliHamdi fakir bir ailenin çocuğuydu, üniversiteyi yeni bitirmiş etrafındaki insanların ahlakını övdüğü, gayretli ve çalışkan bir gençti.
Bir fabrikanın muhasebe departmanında çalışmaya başladı. Çok kısa sürede hem çalışkanlığı hem de ahlakı ile patronun dikkatini çekmiş ve iş yerinde çok hızlı şekilde yükselmişti.

Çalışmaya başladıktan birkaç yıl sonra ise patronun kızı Hatice hanım ile evlenmiş mutlu bir hayat sürmeye başlamışlardı. Eşini çok seviyor ve ona değer veriyordu. Eşi de Hamdi’ye değer verir, güzel ahlakı ve çalışkanlığını her fırsatta babasına söyler ve bununla da övünürdü.


Hatice’nin babası Hamdi’ye güvendiği için artık onu işlerin başına geçirmiş, kendisi ise emekliliğine ayrılmıştı. Hamdi artık herkesin tanıdığı ünlü bir iş adamıydı.
Hamdi büyüdükçe yeni yeni arkadaşlar edinmeye başladı. Eski hayatından tanıdığı insanlar etrafını sarmaya, Hamdi’den faydalanmaya başlamışlardı.


Hamdi ünlü iş adamı olduktan sonra bu pozisyona gelene kadar yanında duranları hayatından çıkarmaya başladı. Önce Eşinin babasından kurtuldu, onun şirkette ki varlığını iyice bitirdi. Hamdi bir arkadaşının hileleri ile kayın babasının bütün mal varlığını elinden almış, adamı sade bir emeklilik maaşına mahkum etmişti.

Hamdi eşinin artık kendisine layık olmadığını düşünüyor, kendini kaf dağında görüyordu. Artık ufak tefek meselelerle eşiyle kavga ediyor, eşi ve çocuğu ile hiç ilgilenmiyordu. Olay öyle bir noktaya geldi ki, kendisine her şeyini veren eşine bunu yapabileceği hiç kimsenin aklının ucundan bile geçmiyordu.


Herkesin gençliğinde hayran kaldığı, ahlakı ve çalışkanlığı ile her tanıyanın övgü ile bahsettiği birisi nasıl olurda böyle bir şey yapardı.
Yazının devamını okumak için görsele t.klayarak ilerleyiniz.