Öz Kızıyla Evlenmek İsteyen Adamın İbretlik SonuAli zengin biriydi, o kadar zengindi ki malının mülkünün hesabını bilmezdi. Allah mal mülk zenginliği vermiş ama ahlaken yoksun bırakmıştı. Bu zengin adam ahlakı güzel bir kızla evlenmişti. Evlendiği kadın adama göre çok fakir ve yetim bir kızdı, ama onun da ahlakı zengindi.

Evliliklerinin ilk yıllarında ufak tefek sorun yaşamış olsalar da, kadının ahlakı eşler arasında sorunu örtebilecek kadar güzeldi. Kocasının kabalığını, dengesizliğini kadının güzel ahlakı kapatıyordu. Bir müddet sonra kadın hamile kaldı. Adam eşinden bir erkek çocuk doğurmasını bekliyor, hamileliği boyunca da bunu her fırsatta kadına söylüyordu.


Sonunda kadın bir kız çocuk dünyaya getirdi. Kadın için kız çocukta erkek çocukta Allah’ın bir lütfu idi. Fakat zengin kocası kız çocuk istemediğini, kız çocuğunu da alıp evi terk etmesini söylediğinde kadın beyninden vurulmuşa dönmüştü.

Doğum yapalı daha bir gün olmamıştı bile, eşinin ahlaksız birisi olduğunu biliyordu, ama bu kadar aşırıya gideceğini tahmin bile edemezdi. Ama ne olursa olsun çocuğunun babası olduğunu düşünerek birkaç güne kabullenir diye umut etmekten başka bir şey de gelmemişti elinden.


O gün çocuğu ile birlikte evde kaldı, sabah kalktığında ise daha da büyük bir şok yaşamıştı. Evde çalışan hizmetçi kadının tüm eşyalarını kapının önüne koymuş ve akşam evin beyefendisi gelmeden evi terk etmesini söylediğini kadına iletmişti.
Anlaşılan o ki ahlaksız koca söylediği sözde çok ciddiydi, zira yeni doğum yapmış bir kadını ve daha bir günlük bebeği, hem de kendi çocuğunu nasıl kapının önüne koyardı ki.

Kadın gözyaşları içerisinde çocuğunu ve birkaç şahsi eşyasını alıp zalim adamın evinden ayrıldı. Gideceği bir ailesi de yoktu.

Yazının devamını okumak için görsele t.klayarak ilerleyiniz.