Öğretmeni Gözyaşlarına Boğan ÖğrenciUsta bir mühendis, kendisi gibi başka usta bir mühendis bayan ile evliydi. 10 yaşında çocukları vardı.

Her ikisi de işlerinde çok başarılı birer mühendisti. Ekonomik durumları da gayet iyiydi. Evleneli 15 yıl olmasına rağmen bir çocukları vardı. Zaten ikinci bir çocuğa sahip olmayı da düşünmemişlerdi.


Anne ve baba sabah erkenden evden çıkar akşamın geç saatinde anca eve dönerlerdi. Kendileri evde yokken çocuklarına evde özel bir bakıcı bakardı.

Çocuk evde her şeye sahipti. Özel oyun salonu, bahçede oyun parkı vs. 10 yaşında bir çocuğun isteyebileceği her şeye sahipti. Fakat çocuğun bir sorunu vardı.


Çocuk içine çok kapanıktı. Tek başına kalınca hemen ağlamaya başlardı. Pek çok doktora gitmelerine rağmen bir türlü derman bulamadılar. Kimine göre her şeye sahip olması çocuğu içine kapanık yapıyordu, kimine göre de kendi yaşıtı bir arkadaşının olmaması veya bir kardeşinin olmaması çocuğun sorunuydu.

Mühendis aile ne kadar tanınmış ünlü doktora gittiyse de çocuğun bu sorununa çözüm bulamamıştı.
Çocuk özel bir okulda eğitimine devam ediyor, evden ayrıldığı tek alan okuldu. Fakat okulda da yine aynı şekilde içine kapanık bir öğrenciydi ve neredeyse anlaşabildiği, oyun oynayabildiği hiç arkadaşı yoktu.


Çocuğun okulda olduğu bir gün bayan öğretmenleri sınıfa girdi. Öğrencilerine selamladıktan sonra, onlardan bir sonraki güne dünyada en çok istedikleri bir şey hakkında bir yazı kaleme almalarını istedi. Bunu isterken karşılaşacağı gariplikten haberi bile yoktu.
Yazının devamını okumak için görsele t.klayarak ilerleyiniz.