Kendisinden 30 Yaş Büyük Adamla Evlenen Kızın İbretlik SonuLeyla 25 yaşında bir kızdı, babası vefat edeli iki yıl olmuş annesi ve abisi ile birlikte abisinin evinde yaşıyorlardı. Babasının son zamanları yatalak hasta olması sebebiyle okuluna devam edememiş, son birkaç yılını babasına bakmakla geçirmişti. Babası vefat edince de abileri ile birlikte yaşamak zorunda kalmışlardı.

Annesi Leyla’ya çok karışmasa bile abisi ve yengesi çok müdahale ediyorlar, kafasına göre hayatını yaşamasına fırsat vermiyorlardı.
Leyla evlilik çağına geldiği için, ara sıra evlilik maksadı ile görücüye gelenler olur, maddi sebepler nedeniyle ne kendisi ne de abisi olur demezdi. Kendi ekonomik durumları çok iyi olmamasına rağmen, erkek tarafının zengin olmasını arzu ediyorlar, leylanın zengin birisi ile evlenmesini istiyorlardı.


Evden dışarı çıkabildiği tek yer komşusu Hacer idi. Hacer’e gitmesine müsaade edilir onun dışında bir yere gitmesine kolay kolay izin vermezlerdi. Hacer Leyla’nın sır küpüydü yaş olarak birbirlerine çok yakın olmaları sebebiyle de çok iyi anlaşıyorlardı.
Leyla bir an önce evlenip yaşadığı hapis hayatından kurtulmak istediğini arkadaşı Hacer’e sık sık bahsederdi.


Hacer bir tekstil firmasında çalışıyor, tezgâhtarlık yapıyordu. Çalıştığı yerden birisi ile de altı aydır nişanlıydılar. Onun nişanlısı ile olan ilişkisi, aralarında ki aşk her zaman Leyla’yı kıskandırırdı.
Leyla birkaç defa abisinden ve yengesinden habersiz Hacer’in çalıştığı iş yerine gitmiş ve orada Hacer’in patronu ve arkadaşları ile tanışmıştı.

Hacer’in patronu 50 yaş üstünde zengin birisiydi. Eşi vefat edeli 2 yılı geçmiş uygun bir eş bulursa tekrar evlenmeyi düşünüyordu.


Hacer bir gün Leyla’ya bir teklifte bulundu. Leyla teklifi ilk duyduğunda Hacer’e çok kızmış ve hışımla yanından ayrılmıştı. Ama akşam eve gidip abisi ve yengesi ile kavga edince Hacer’in gündüz yaptığı teklif mantıklı gelmeye başladı.
Yazının devamını okumak için görsele tçklayarak ilerleyiniz.