Karısını Başka Erkekle Nikahlayan Zengin Adamın İbretlik SonuÖmer Haksızca işten atılan fakir bir gençti. Son çalıştığı yerde patronun yanlış işlerine karşı çıktığı için işinden kovulmuştu. Gerçi her girdiği işten benzer nedenlerle ya ayrılmak zorunda kalıyor ya da işten kovuluyordu.
Yaşadığı şehirde artık iş bulamayacağını anladığı için iş bulmak için başka bir şehre taşınmak zorunda kaldı.

Gittiği şehirde uzun süre iş aradı ama çalışabilecek bir iş bulamadı. Beş parasız kalmıştı. Sabahtan akşama kadar aç karnına iş yerlerini dolanıyor, bir umutla iş arıyordu. Fakat artık açlıktan halsiz düşecek seviyeye kalmış, cebinde bir ekmeği alabilecek parası bile kalmamıştı.


Açlığını yatıştırmak için bir somun ekmek aradı, birkaç iş yerinden kuru ekmek istemeyi düşündü ama onu da gururuna yediremedi. Yolda yürürken dıştan zengin görünen bir adama rastladı. Utangaçlık içinde buranın yabancısı olduğunu söyleyerek bir öğün ekmek parası istedi. Adam yüzünü buruşturarak; “Sen ve senin gibilerden nefret ederim, defol git yanımdan” dedi.

Genç oradan uzaklaştı. Artık açlıktan ölse bile kimseden bir şey istemeyeceğine dair Allah'a söz verdi. Hava karardı. Gencin kalacak bir yere ihtiyacı vardı. Etrafta kalabilecek bulma umuduyla saatlerce dolaştı, ama nafileydi, çöplükten başka bir yer de yoktu.


Binaların arasında kimsenin görmeyeceği bir çöplük buldu, çöp poşetlerinden kendisine bir yatak yapıp etraftan topladığı kartonları da üzerine yorgan yaptı. Artık ona yardım edecek kimsenin olmadığının farkındaydı. Gözyaşları içinde ellerini rabbine açtı ve çöplüğün içinde rabbine yakardı, kendisine bir çıkış yolu göstermesini niyaz edip, bitkin bir şekilde çöplerin arasına kıvrılıp uyumaya başladı.

Sonra biri gelerek “Uyan ve benimle gel, lezzetli yemekler yemek ve rahat bir yerde uyumak istemez misin? Gel ve kendin gör” dedi.

Namuslu ve onurlu genç adam onunla gitti. Gittikleri yer bir villa idi, gündüz karşılaştığı zengin ve kibirli adam da oradaydı. Genç onu tanıdı ama adam onu tanımamıştı. Zengin adam gencin yanındaki adama, haydi önce duşa götür, iyice temizlensin sonra buraya getir dedi.

Genç şok olmuş bir şekilde duşa gitti, kafası allak bullaktı o an her şey aklından geçiyordu, fakat birazdan yaşayacakları aklının ucundan bile geçmiyordu ki geçemezdi zaten.
Yazının devamını okumak için gçrsele tıklayarak ilerleyiniz.