Kara Listede olanlara kredi veren bankalarHalk arasında kara liste olarak bilinen, düşük kredi notu neticesinde kişilerin bankacılık işlem hak ve yetkisinden mahrum bırakılması durumu birçok kişiyi sıkıntıya sokuyor. Size de kredi lazım ama kredi notunuz mu düşük? İşte sizin için kredi notuna bakmadan kredi veren bankaları ve faiz oranları araştırdık. Detaylar için resimlere t.klayarak galeriye devam edin..

Hemen hemen herkesin hayatının belirli bir döneminde ihtiyaç duyduğu nakit nedeniyle bankalara başvurduğu bir gerçektir, fakat öyle ki birçok banka kara liste dite tabir edilen düşük kredi notuna sahip müşterisine kredi vermekte çekinceli davranmaktadır. Tabii bazı bankalar bu konuda istisna gösterebiliyor.


KARA LİSTEYE NASIL DÜŞÜLÜYOR: Banka müşterilerinin başta kredi kartı ve kredi ödemelerini geciktirmelerine bağlı olarak kredi notlarının düşmesi, kredili mevduat hesaplarının kullanımında yaşanan sıklıklar, nakit akışlarının durağanlaşması, ödenmeyen borçlar, çek ve senet alacaklarının zamanında ödenmemesi gibi nedenlerden dolayı kara liste olarak tabir edilen, istenmeyen müşteri statüsüne düşülebilmektedir.

KARA LİSTEDEN NASIL ÇIKILIR: Kara listeden konusu çıkma mevzusu uzun vadeli ve sabır isteyen bir süreçtir. Çünkü kara listeye bir kez giren müşterinin güvensiz ilan edildiği finansal sistemimizde, tüm şartların sağlanıyor olmasına karşın bankacılık hizmetlerinden yararlandırılmama gibi bir durum söz konusudur. Bu nedenle tüm borçların ödenmesi, devlet tarafından kredi sicil affı çıkarılması, yasal sürecin lehte sona ermesi haricinde hiçbir şekilde kara listeden çıkmak mümkün değildir. Tüm bunlara rağmen yaşanan finansal kriz içerisinde kara listeye kredi veren bankalar mevcuttur. Dilerseniz konuyu biraz daha genişleterek devam edelim.


KARA LİSTEYE KREDİ VEREN BANKALAR: Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar, aslında finans piyasasında pay kapmaya çalışan finans kuruluşlarıdır. Bu nedenle başta ipotek edebileceği icra takibinde olmayan taşınmazı bulunan ya da finansal açıdan sicili temiz güçlü kefilleri olanlar kara listede olmalarına rağmen aşağıdaki bankaların sunduğu kredi imkanından yararlanabilmektedir. İşte o bankalar..

KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANA KREDİ SAĞLAYAN BANKALAR: 1 ー ICB Bank 2 ー QNB 3 ー Finansbank 4 ー Denizbank 5 ー HSBC Bank 6 ー Şeker Bank 7 ー Burgan Bank 8 ー TEB 9 ー Aktif Bank