Kalburla Güneş Toplayan Adamın Gerçek HikayesiSevda, hayat mücadelesi, gönül muhabbetlerinin birbirinden güzel örneklerinin yaşandığı, TRT1’de yayınlanan Gönül Dağı dizisinde her karakterin kendine özgü bir hikayesi var.

Gönül Dağı dizisi, yazdığı tüm hikayelerde bozkırı ve bu coğrafyada yaşayan insanları samimi bir dille eserlerine yansıtan “Bozkırın kalemi” Mustafa Çiftçi’nin gün yüzüne çıkmamış öykülerinden esinlenilerek senaryolaştırıldı.


Berk Atan ve Gülsüm Ali İlhan’ın başrollerini üstlendiği dizi, bozkırın ortasında yer alan şirin bir kasabada yaşayan sıcakkanlı, sevecen Anadolu insanının öyküsünü anlatıyor. Dizide, efsaneleri, gelenekleri, şehirlerde unutulmaya yüz tutmuş değerleri gönülden yaşayan, alın teriyle kazanırken sevdasını yüreğiyle hisseden, umutları ve hayalleri uğruna yaşam mücadelesi veren insanların hikayesi işleniyor.

Gönül Dağı dizisinin konusunda ayrıca, çocukluk aşkı Dilek’le bir gün buluşma hayali kuran Taner’in kuzenleriyle yaptığı müthiş icat yer alıyor. Bununla birlikte, düğüncüleri, ağıtçıları, gelenekleri, tüm samimiyetiyle Anadolu insanına değiniliyor. Bozkır topraklarının süsü özgürlük timsali Yılki Atları ayrıca dizinin göz dolduran tarafıdır.


Muhakkak ki Gönül Dağı dizisinin en ilgi çeken bölümleri Ciritçi Abdullah ile kalburla güneş taşıyan adamın buluşmaları olmaktadır.

İnsanlardan uzak bir yerde, bozkırın ortasında bir kulübede eşinin mezarı ile birlikte yaşayan ve kulübesine kalburla güneş taşıyan adam, eşinin vefatı sonrası onun aşkı ile meczuba dönmüş birisini canlandırıyor.
Her bölümde izleyicinin gönlüne dokunan mesajlar veren kalburla güneş toplayan adam aslında yakın tarihte yaşanmış gerçek bir olayın diziye uyarlanmış hali.

İşte çok merak edilen kalburla güneş toplayan adamın gerçek hikayesi
DEVAM ETMEK İÇİN GÖRSELE T:KLAYARAK İLERLEYİNİZ