Kadın Programları Kapanıyor mu?Daha önce kanal yöneticilerine uyarıcı mektup gönderen Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, artan şikayetler üzerine 7 televizyonun genel müdürünü Ankara'da toplantıya davet etti.

Müge Anlı ile Tatlı Sert (atv), Ece Üner ile Susma (Kanal D), Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme (Show TV), Fulya ile Umudun Olsun (Fox TV), Serap Paköz'le Gerçeğin Peşinde (Star) ve Esra Erol'da (atv) olmak üzere bu sezon 5 ayrı kanalda 6 farklı kriminal programı yayınlanıyor...


İçerikleri nedeniyle çok tartışılan bu programlar nedeniyle RTÜK'e şikayet telefonları yağıyor. RTÜK de zaman zaman bu programlar nedeniyle kanallara ağır para cezaları veriyor. Ancak bu yaptırımın caydırıcı olmaması sonrasında RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, kanalların genel müdürlerini Ankara'ya acil toplantıya çağırdı...

TOPLANTIDA ÜÇ ANA KONU ELE ALINDI
Toplantıda 3 ana başlıkta konuyu ele alan RTÜK yönetimi, çocukların korunması, toplumsal değerler ve kadına yönelik şiddet ile medyada kadın temsiliyeti temalarını işledi.


Üst Kurul uzmanlarının hazırladığı sunumda, yayın örnekleri gösterilerek, program içerikleri yayıncılık ilkelerine uygunluk açısından değerlendirildi.
Bu programlar yayından kaldırılacak mı?
RTÜK nasıl bir karar aldı. İşte detaylar

GÖRSELE T:KLAYARAK İLERLEYİNİZ.