Çocuğu Olmayan Kadına Kaynanası Öyle Bir Şey Yaptı ki!Mesut etrafındaki insanların parmakla gösterdiği, güzel ahlak sahibi bir gençti. Babası vefat edeli 10 yıl olmuş, iki kız kardeşi ve annesi ile birlikte yaşamaktaydı.

Üniversiteyi bitirmiş ve özel bir kurumda işe başlamıştı. Etrafında ona ilgi duyan birçok güzel bayan olmasına rağmen hiç birisine dönüp bakmazdı. Mesut annesi ile birlikte iki kız kardeşinin de mesuliyetini taşıyor, ailenin tüm yükünü o çekiyordu.


Mesut’un annesi ve kız kardeşleri ise Mesut’un evlenmesi için baskı yapıyorlar, her gün etraflarındaki bir bayanı evlilik için Mesut’a tavsiye ediyorlardı.
Anne ve kız kardeşleri Mesut için kız bakarken genellikle mal zenginliği ve güzelliği önemsiyor, bu özelliklere uyan kızları gelin olarak Mesut’a öve öve bitiremiyorlar, onun kabul etmesi için çaba sarf ediyorlardı.

Hatta bir gün Annesi eve misafir davet etmiş, Mesut’un işten dönme saatine kadar misafirleri bekletip, içlerinden kendince beğendiği bir kızı Mesut’un görmesi için uğraşmıştı. Fakat Mesut annesinin ve kız kardeşlerinin önerdiği hiçbir kızla görüşmeye bile razı olmamıştı.


Mesut’un devamlı namaz kılmaya gittiği caminin imamı ile aralarında bir muhabbet vardı, imam efendi Mesut’u çok seviyor, ona özel ilgi gösteriyordu.
Bir gün muhabbet esnasında konu evliliğe gelince Mesut annesinin ve kız kardeşlerinin kendisini evlendirmek için çok uğraştıklarını, fakat önerdikleri kızlarda aradıkları özelliklerin kendisi için önemli kriter olmadığını, bu nedenle de hiç birisi için onay vermediği uzun uzun anlattı.


Mesut’un anlattıklarını hayranlıkla dinleyen imam efendinin gözlerinin içi gülüyordu. Mesut’un anlattıklarını dinlerken öyle mutlu oluyordu ki, bu durum Mesut’un da dikkatini çekmişti. Konuşmasını tamamlayınca; anlattıklarım neden gülümseyerek karşılık verdiniz? diye sordu.

İmam efendi elinde tuttuğu çay bardağını bir kenara bırakıp konuşmaya başladı.
DEVAMINI OKUMAK İÇİN GÖRSELE T|KLAYARAK İLERLEYİNİZ