Boşanmak İsteyen İmam ve Eşine Hakim Öyle Bir Şey Yaptı kiZeynep ile Ömer yaklaşık 10 yıldır evliydiler. Ara sıra sorun yaşasalar da bir şekilde kendi aralarında ki sorunları çözüp yollarına devam etmişlerdi.

Ömer küçük bir mahalle mescidinin imamıydı, eşi Zeynep ise ev de iki çocuğuna bakan bir ev hanımıydı. Evleri mescidin hemen bitişiğinde bahçe içerisinde küçük bir evdi. Mescidin yakın olması sebebiyle Ömer vaktinin çoğunluğunu evinde geçirir, vakit namazları için evden çıkar onun dışında çok fazla dışarı çıkmazdı.


Ömer’in günün tüm vaktini evde geçirmesi Zeynep hanımı yormaya başlamış, artık aralarında ki en ufak bir sorun gözlerine büyümeye, küçük bir kıvılcımdan tartışma, hatta ara sıra birbirlerine karşı bağrışmalara kadar gitmişti.

Ömer ile Zeynep’in aralarında yaşadıkları sorunlar o kadar çoğalmıştı ki, artık mescide namaz kılmaya gelen mahalleli de durumdan rahatsız olmaya başlamıştı. Zira Ömer eski güler yüzünü kaybetmiş, ruhsuz bir adam haline dönmüştü.
Mescidin müdavimlerinden birkaç yaşlı ve gün görmüş mahalleli bir araya gelip Ömer hoca ile eşi arasında yaşanan bu sorunu çözmeye uğraşsalar da bir türlü sonuç alamadılar.


Altı ve sekiz yaşlarında birisi kız birisi erkek iki çocukları vardı, çocuklar artık etraflarında yaşananları algılayabilecek yaşa gelmişler, baba ve annelerinin her gün evde tartışmaları çocukları da etkilemeye başlamıştı.

Ömer Mescidin imamı olduğu için eşi ile arasında yaşadığı sorun tüm mahallelinin bildiği bir mesele haline gelmişti. Hal böyle olunca da kimileri iyi niyetle aralarını bulmaya gayret gösterirken, bazıları da Zeynep hanıma gelip eşi ile alakalı akla bile gelmeyecek iftiralar üretmeye başlamıştı. Bazı kötü niyetli kadınlara göre Ömer’in başka bir kadınla ilişkisi vardı, bazılarına göre ise psikolojik sorunları vardı. Her gelen bir şey söylüyor, Zeynep ile Ömer’in aralarının daha fazla açılmasına sebep oluyordu.


Zeynep sonunda bir karar verdi ve öğle namazı çıkışı eşine aldığı kararı bildirmeyi uygun gördü.
Yazının devamını okumak için gçrsele tıklayarak ilerleyiniz.