Bayram ikramiyesi için geri sayım başladı!

Bayram ikramiyesi için geri sayım başladı!
Bayram ikramiyesi için geri sayım başladı!... Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi ödenen 'Emekli bayram ikramiyesi'nin birincisi için geri sayım başladı. Bayram ikramiyesi ödenmesini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurmuş ve uygulamaya ilk koyulduğunda 1.000 TL olarak açıklanmıştı. Bayram ikramiyesi geçtiğimiz yıl 1.100 TL olarak revize edilmişti. Peki 2022'de bayram ikramiyesi zammı ne kadar olacak? Ne zaman hesaplara yatacak? Emeklilerin merak ettiği sorular yanıt buldu.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLACAK?

Bayram ikramiyesi uygulamasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamıştı. Emekliler o yıl toplamda 2.000 TL bayram ikramiyesi aldı. Geçtiğimiz yıl bayram ikramiyesi zammı yüzde 10 şeklinde gerçekleşti. Yani emekli ve hak sahipleri 2 bayram ikramiyesi ile birlikte toplamda 2.200 TL ödeme aldı.

2022 yılı için de bayram ikramiyesi zammı konusu merak konusu olmaya devam ediyor. Ramazan Bayramı öncesi Nisan ayı içerisinde oluşturulacak bir torba teklifin TBMM'nin gündemine getirilmesi ve bu teklifin içerisinde de bayram ikramiyesi zammı ile ilgili bir düzenlemenin olması bekleniyor.

Bu teklif ile birlikte, her yıl yapılan 'Bayram ikramiyesi zammı' tartışmalarının son bulması için, enflasyon oranında artış maddesi gündeme geldi.

2021 yılı enflasyonu yüzde 36,08 seviyesinde gerçekleşmişti. Eğer enflasyon oranında bu artış kabul edilirse, bayram ikramiyesi 1.500 TL'ye yükselecek ve emeklilerin bu yıl 3.000 TL bayram ikramiyesi alması kesinleşecek.